BULLET JOURNAL

28. september 2018 at 14:01 | F R A N |  OTHERS
Ano, už i já.

Bullet journals na mě pořád vyskakovaly na Pinterestu, ale já tomu lákadlu dlouho odolávala. Prohlížela jsem si ty umělecké výtvory, nápisy psané písmem, které se mi nikdy nepodařilo dost dobře napodobit, na výkresy a rovné čáry a krásně udělané sešity a moc dobře jsem si uvědomovala, že kdybych na to já jen vztáhla ruku, vytvořila bych naprostou katastrofu. Mám ráda, když jsou věci organizované a pěkné, ale myslela jsem, že bullet journal není nic pro mě. Kreslení mi moc nejde, jsem neuvěřitelně netrpělivá, a hlavně děsná perfekcionistka. Takže jsem věděla, že bych s tím byla věčně nespokojená a brzy bych se zbláznila z toho, že zkrátka nejsem schopná udělat to tak hezky, jako to mají ty ostatní holky na fotkách.

Pokud jste perfekcionisti, nesnášíte křivé čáry, ošklivé písmo a škrtance, a oproti svému nejlepšímu přesvědčení se do bullet journalu opravdu pustíte, věřte mi: čekají vás krušné chvíle.


Pro zrealizování svého vlastního diáře, jsem nejdřív musela samozřejmě nashromáždit dost podkladů pro inspiraci. Pár článků tady na blog.cz a hodně obrázků z Pinterestu. Rozmyslela jsem si, jak cca chci, aby to vypadalo a pak jsem se vydala do Prahy pro sešit. Nakonec jsem se rozhodla pro A6 blok, protože brát do školy větší sešit se mi nechce a taky jsou samozřejmě o něco levnější. I tak mě ten můj přišel na necelé tři stovky a to jsem si prosím pěkně nejdřív chtěla koupit světlounce modrý, ale při cestě k pokladně jsem si všimla, že je z nějakého neznámého důvodu asi stovku dražší než ten žlutý, který jsem držela v ruce jako první. Tak jsem se tam vrátila a zjistila jsem, že některé prostě stojí víc a některé míň, ačkoliv až na barvu jsou úplně stejné. Nakonec jsem prostě popadla žlutý a pelášila pryč (se zaplacením, samozřejmě). Kdyby to někoho zajímalo, kupovala jsem si Leuchtturm1917, protože takový mám i deník a jsem s ním dost spokojená. A taky na něm psali, že ten papír neprosakuje. Což si zapamatujte, to bude důležité.

Takže jsem si odnesla sešítek domů a další den vytáhla svoje zbrusu nové zvýrazňovče, zbrusu novou propisku a starou (ale píšící) černou fixu a vrhla se na úvodní stránku. Respektive, na tři úvodní stránky. Protože, i přesto, že jsem u ruky měla papír, na kterém jsem si všechno nejdřív vyzkoušela, než jsem to přenesla do sešítku, dlouho jsem zkoušela to pravé písmo a ještě déle prohlížela obrázky ostatních, první pokus nevyšel. Nejdřív jsem na to dloooooouho koukala, pak sešit zavřela a řekla jsem si ok, není to tak špatný. Po chvíli jsem ho ale znovu otevřela a znovu jsem na tu stránku dlouze zírala a po chvíli zase. Nakonec jsem učinila zoufalý pokus stránku vytrhnout a k mému štěstí se to povedlo úplně bez problémů. Následoval pokus číslo dvě, který se ale obešel bez dlouhého prohlížení, protože že je to hnusný, jsem usoudila hned. Tak i tahle stránka letěla do koše a až s tou třetí jsem se jakž takž spokojila. To jsem ale ještě netušila, co mě čeká, až stránku obrátím.


Pamatujete na to, jak jsem říkala/psala, abyste si zapamatovali, že stránky údajně neměly prosakovat? No, tak ano, propiska jimi opravdu neprosakovala (dobrá práce!), ovšem o fixe a už vůbec ne o zvýrazňovačích se to rozhodně říct nedalo. Jediné, co jim můžu přičíst k dobru (kromě té neprosáknuté propisky) je, že aspoň zůstaly jen na jedné stránce a barevné skvrny se netáhnou po celém sešitě. I tak je to ale dost nepříjemné a nejspíš si umíte představit moje prvotní pocity, když jsem zjistila, že jsem dala tři stovky za kvalitní sešit, aby se mi to pak celé pokazilo, a to ani ne mojí vinou.

Tady máte názornou ukázku toho, jaké problémy moje zvýrazňovače působí. Je to tak trochu barevná válka o území:


Pak jsem si propočítala stránky a zjistila jsem, že na každý měsíc smím mít jen čtrnáct stránek, a to ani o jednu víc, protože moje vytrhávání a taky trochu rozvleklý začátek, kdy jsem na rozvrh každého měsíce vyplýtvala jednu stránku, mě kapacita sešitu omezila. Naštěstí je čtrnáct stránek na měsíc přesně tolik, kolik potřebuju, jen si nesmím dovolit žádné chyby. A měsíce, co mají šest týdnů a ne pět.

Ale abych si tu jenom nestěžovala, nakonec to není tak zlé. Vlastně mě to docela baví a některé stránky se mi i líbí. Vytiskla jsem si tam nějaké fotky, ke každému měsíci dávám citát z knížky a dokonce se mi docela i povedlo napodobit to "bullet journalové písmo". Navíc mi to podle mě poslouží jako dost praktický diář a časem jako dobrá vzpomínka.


Pokud máte nějaké podobné zkušenosti, tak mi je určitě napište dolů, budu ráda. A taky doufám, že se vám finální úvodní stránka zdá nejhezčí, protože pokud ne… tak je to, ehm, blbý.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 wicaedien wicaedien | Email | Web | 29. september 2018 at 22:13 | React

To vypadá opravdu dobře. Jenom se mi nějak nezdá cena toho sešitu, mám pocit že u nás bych ho pořídila mnohem levněji :D Já jsem zkoušela něco jako bullet journal, ale zahodila jsem ho, protože mi to nešlo a nebylo to tak hezký. Uvažuju nad tím, že si koupím nějaký už naznačený a budu kreslit do něj :D

2 F R A N F R A N | Web | 30. september 2018 at 13:06 | React

[1]: Děkuji(: No mně se ta cena taky zdála přehnaná, ale když jsem si minule kupovala ten deník, taky byl drahý, tak nevím. A zase je kvalitní a má hodně stránek, to se mu musí nechat. Tak budu držet palce, podle mě je fajn zábava ho vytvářet a vážně se pak hodí.

3 Mánička Mánička | Email | Web | 2. october 2018 at 12:21 | React

Velmi dobře

4 Joina Joina | Web | 9. october 2018 at 17:33 | React

Docela mě to zaujal, divné, že jsem o něm ještě neslyšela. Zkusím si ho taky někde sehnat.

5 stuprum stuprum | Web | 10. october 2018 at 2:22 | React

Máš senzitivní prstíky, určitě jsi plná ohně. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama